" Radau skausmą šviesoje, o tamsoje – grožį. "

AKLASIS

Olandija

Duda Paiva Company

KUR / KADA
2019 05 17, 20:00 val.
Klaipėdos dramos teatras, Didžioji salė

Bilietai

Idėjos autoriai Duda Paiva, Nancy Black
Režisierė Nancy Black
Vaidina Duda Paiva
Choreografas Duda Paiva
Muzikos / garso režisierius Wilco Alkema
Šviesų dailininkas Mark Verhoef
Lėlių gamyba Evandro Serodio, Duda Paiva
Jorubų kultūros mokytojas / teatro antropologas Patrick Oliveira
Konsultuojantis dramaturgas Nienke Rooijakkers
Kostiumų dekoras Machtelt Halewijn
Kostiumų dailininkai Duda Paiva, Atty Kingma
Dekoracijų gamyba Daniel Patijn
Prodiuserė Marijana Mikolcic

Sukurta bendradarbiaujant su Australijos „Black Hole Theatre“ teatru
Koprodiuseriai Nordland Visual Theatre (Norvegija), Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes (Prancūzija), Korzo (Olandija)
Projektą finansavo Nyderlandų scenos menų fondas
Dėkoja Hansui C. Boer’iui, Domokos Kovacsui, Patrickui Oliveirai, MapLab Utrecht

Trukmė 60 min.

01 /Šiame monospektaklyje Duda Paiva pasakoja apie savo vaikystę ir apie tai, kaip susidūrė su liga, paveikusia jo kūną ir laikinai atėmusią iš jo regėjimą. Jo siurrealistinis kelias link išgijimo buvo paveiktas tiek šamanizmo, tiek Vakarų medicinos. Šią savo patirtį spektaklyje „Aklasis“ kūrėjas paverčia neįgalumo, atstūmimo bei ryžto metafora. Scenoje jis kuria subtilų audinį, kuriame persipina šokis, jorubų genties afro-brazilų dainų lėlinės interpratacijos ir šviesos bei garso galia.

02 /Duda Paiva trupė kuria fizinius bei vizualius spektaklius, kuriuose šokis jungiamas su lėlių teatru bei multimedijomis. Kartu su savo scenos partneriais, pagamintais iš poliuretano putplasčio, Duda Paiva kuria unikalius, miglotus, mistinius, o kartais ir skaudžius, tačiau visada humoru prisotintus pasaulius.

/Duda Paiva trupė veda šokėjams, performanso atlikėjams bei teatro kūrėjams skirtas dirbtuves „The Object Score“. Dirbtuvės jau yra vykusios Kvebeko universitete Monrealyje (Kanada), Melburno menų koledže (Australija), ESNAM mokykloje (Prancūzija), San Paulo bei Rio de Žaneiro SESC (Brazilija), Balstogės akademijoje (Lenkija), Sofijos universitete (Bulgarija), bei keliose Olandijos meno mokyklose.

/„The Object Score“ dirbtuvės yra paremtos lėlių teatro bei šokio dialogo tyrinėjimais. Dirbtuvėse skatinama kurti trumpus choreografinius motyvus, paremtus specialia technika, kai šokėjas juda dviem „kūnais“ – savo bei jo valdomos lėlės. Tyrinėdami šią techniką, dalyviai susiduria su iššūkiais ir atskleidžia visas šokėjo judėjimo kartu su lėle galimybes. Čia atlikėjai mokosi kurti emocinius ryšius tarp savęs ir lėlės, o vaizduotė ir kūrybiškumas įgauna naują išraišką.