" Radau skausmą šviesoje, o tamsoje – grožį. "

AKLASIS

Olandija

Duda Paivos trupė

KUR / KADA
2019 05 17, 20:00 val.
Klaipėdos dramos teatras, Didžioji salė

Bilietai

Idėjos autoriai Duda Paiva, Nancy Black
Režisierė Nancy Black
Vaidina Duda Paiva
Choreografas Duda Paiva
Muzikos / garso režisierius Wilco Alkema
Šviesų dailininkas Mark Verhoef
Lėlių gamyba Evandro Serodio, Duda Paiva
Jorubų kultūros mokytojas / teatro antropologas Patrick Oliveira
Konsultuojantis dramaturgas Nienke Rooijakkers
Kostiumų dekoras Machtelt Halewijn
Kostiumų dailininkai Duda Paiva, Atty Kingma
Dekoracijų gamyba Daniel Patijn
Prodiuserė Marijana Mikolcic

Sukurta bendradarbiaujant su Australijos „Black Hole Theatre“ teatru
Koprodiuseriai Nordland Visual Theatre (Norvegija), Festival Mondial des Théâtres de Marionnettes (Prancūzija), Korzo (Olandija)
Projektą finansavo Nyderlandų scenos menų fondas
Dėkoja Hansui C. Boer’iui, Domokos Kovacsui, Patrickui Oliveirai, MapLab Utrecht

Trukmė 60 min.

01 /Spektaklyje AKLASIS Duda Paiva atsigręžia į trauminę savo vaikystės patirtį, kai liga atėmė iš jo regėjimą. Ieškodamas pagalbos tiek šamanistinėse praktikose, tiek Vakarų medicinoje, kūrėjas galiausiai pradėjo matyti, tačiau regos netektis paliko ryškų pėdsaką jo asmenybei ir privertė susitikti su savo vidiniais demonais. Scenoje žiūrovai išvys spektaklį, kuriame persipina choreografija, jorubų genties afro-brazilų dainos, netikėti šviesos bei garso sprendimai ir hipnotizuojančios lėlės, balansuojančios nuo groteskiškai realistiškų iki beveik abstrakčių.

02 /Brazilų kilmės Olandijoje kuriančio menininko Duda Paivos trupė jau seniai yra viena graibstomiausių tarptautiniuose teatro festivaliuose, be spektaklių jie veda ir kūrybines objektų teatro dirbtuves, kuriose jau turėjo galimybę dalyvauti profesionalūs lėlininkai Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Prancūzijoje. DUDA PAIVOS TRUPĖ kuria unikalius, miglotus, mistinius, kartais net ir skaudžius, tačiau visada humoru pasižyminčius pasaulius.

/Duda Paiva trupė veda šokėjams, performanso atlikėjams bei teatro kūrėjams skirtas dirbtuves „The Object Score“. Dirbtuvės jau yra vykusios Kvebeko universitete Monrealyje (Kanada), Melburno menų koledže (Australija), ESNAM mokykloje (Prancūzija), San Paulo bei Rio de Žaneiro SESC (Brazilija), Balstogės akademijoje (Lenkija), Sofijos universitete (Bulgarija), bei keliose Olandijos meno mokyklose.

/„The Object Score“ dirbtuvės yra paremtos lėlių teatro bei šokio dialogo tyrinėjimais. Dirbtuvėse skatinama kurti trumpus choreografinius motyvus, paremtus specialia technika, kai šokėjas juda dviem „kūnais“ – savo bei jo valdomos lėlės. Tyrinėdami šią techniką, dalyviai susiduria su iššūkiais ir atskleidžia visas šokėjo judėjimo kartu su lėle galimybes. Čia atlikėjai mokosi kurti emocinius ryšius tarp savęs ir lėlės, o vaizduotė ir kūrybiškumas įgauna naują išraišką.