" Stoviu prieš tave užsimerkęs. Tavo skleidžiami garsai mane atgaivina. Ar galime kuo jautriau patirti pasaulį, leisdami net menkiausiam pojūčiui tapti tarpusavio ryšiu, malonumu? Ar galime kartu apkursti ir apakti? "

IR MANO ŠIRDIS BEVEIK SUSTOJO

Izraelis

Ari Teperberg

Monospektaklis, įkvėptas Bethoveno Simfonijos Nr. 9 ir Helenos Keller laiško

KUR / KADA
Gegužės 16d., 19:00 val.
Klaipėdos dramos teatras, Didžioji salė

Bilietai

Idėjos autorius, atlikėjas Ari Teperberg
Atlikėjas Marco Milevski
Kompozitorius, kūrybinis partneris Avshalom Ariel
Garso dailininkas, kūrybinis bendradarbis Tomer Damsky
Šviesų dailininkas, scenografas Omer Sheizaf
Kostiumai Dor Frank
Tarptautinių gastrolių vadyba as is presenting arts
Nuotraukų autorius Yair Meyuhas
Plakato autoriai Harel and Maayan Studio

Šis spektaklis pastatytas kartu su Leipcigo „Westfluegel“ teatru (Vokietija) ir Izraelio nepriklausomų teatro kūrėjų asociacija.

01 /Spektaklis „Ir mano širdis beveik sustojo“ įkvėptas garsios kurčnebylės autorės ir intelektualės Helen Keller 1924 m. parašyto laiško Niujorko simfoniniam orkestrui, kuriame ji pasakojo, kaip „klausėsi“ orkestro atliekamos Beethoven Simfonijos Nr. 9, lytėdama radijo imtuvo membraną ir jausdama vibracijas.
Šiame spektaklyje bandoma sukurti padidėjusio jautrumo erdvę, kurioje vyksta savotiška pojūčių alchemija. Helen Keller tekstai, užburianti Beethoven muzika pasirodo kaip skirtingos komunikacijos priemonės ir vėl dingsta, vibruoja, tarsi laikinai pažabotas ir siekiantis išsiveržti vulkanas. Ari kviečia žiūrovus į kelionę po savo sukurtą neverbalinio, jutiminio bendravimo pasaulį, kuriame net menkiausi pojūčiai tampa kupini džiaugsmo, skausmo ar grožio. Spektaklis pasakoja apie neįtikinėtiną muzikos galią, leidžiančią žmonėms bendrauti nepaisant jokių ribų.

Šis spektaklis pastatytas kartu su Leipcigo „Westfluegel“ teatru (Vokietija) ir Izraelio nepriklausoma teatro kūrėjų asociacija.

02 /Ari Teperberg
Gimė Jeruzalėje 1989 metais, yra teatro kūrėjas, operos režisierius ir atlikėjas. 2014 metais Akko festivalyje pirmą kartą pasirodęs Ari spektaklis „Noriu šokti, Keite!“ (spektaklis laimėjo apdovanojimą už geriausią scenos kalbą ir kostiumus). Šis darbas taip pat buvo parodytas Šiuolaikinio meno centre Tel-Avive bei PQ15, performanso ir scenografijos kvadrienalėje Prahoje. 2009 metais Ari kartu su Inbal Yomtovian įkūrė ansamblį „Golden Delicious“ ir pastatė kelis objekto teatro spektaklius („Džonatanas ir mėlynasis stalas“, „Smulkūs pokyčiai“, „Skaidrumas“, „Heidė“), rodytus ne tik Izraelyje, bet ir daugelyje festivalių Vokietijoje, Prancūzijoje, Tailande, Brazilijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Serbijoje ir kt. Šiuo metu Ari dėsto apie objektų teatrą Haifos universitete.