" Mūsų lėlininkai šiandien paruošė jums kai ką neįprasto. Žiūrovai kviečiami apsilankyti viename tamsiausių žmogaus prigimties kampelių. Žmonės dažniausiai nusisuka, bet ar jūs nusisuksite? "

LANKYMO VALANDOS BAIGTOS

Vokietija

Dresdeno jaunimo teatras

KUR / KADA
Gegužės 17 d. 18:00 val.
Klaipėdos lėlių teatras

Bilietai

Režisierius Ariel Doron
Scenografė ir kostiumų dailininkė Grit Dora von Zeschau
Kaukių kūrėja Susann Kotte
Pagalbininkės lėlės Mai Aylon
Dramaturgė Ulrike Leßmann
Aktoriai Patrick Borck, Viviane Podlich, Ulrike Schuster, Daniil Shchapov, Uwe Steinbach, Tanja Wehling
Prodiuseris tjg.theater junge generation

Trukmė 50 min.

Spektaklio rodymą Lietuvoje parėmė

01 /

Viešosios egzekucijos, žudynės – žmonės visais laikais manė turintys teisę teisti ir reikalauti kitų gyvybės, atimti iš kitų teisę egzistuoti, skelbti mirties nuosprendžius. Vadovaudamas izraeliečio režisieriaus Ariel Doron Dresdeno jaunimo teatro ansamblis diskutuoja apie žudynių neteisėtumą, jų žiaurų atsitiktinumą ir neišvengiamumą, suteikdamas žiūrovams stebėtojų vaidmenį.

/Arielis Doronas animuoti lėles pradėjo jau vaikystėje, sulaukęs vos 12 metų. Šiandien jis jau žinomas lėlininkas, kurio spektakliai „Plastikiniai herojai“ ir „Pinhas“ keliauja po įvairius festivalius ir teatrus, ir jau yra aplankę dvidešimt skirtingų pasaulio valstybių. Su lėlėmis jis vaidina ne tik teatre, bet ir televizijoje, organizuoja ir veda dirbtuves aktoriams, lėlininkams, stato ir režisuoja spektaklius visame pasaulyje.
Arielis studijavo kiną Tel Aviv‘o universitete, lėlininkystės mokėsi Vizualaus teatro mokykloje Jeruzalėje ir tarptautinėje lėlių teatro mokykloje Šarlevilyje, Prancūzijoje.

02 /

Dresdeno teatras „tjg. theater junge generation“ (Vokietija) buvo įkurtas 1949 metais ir nuo to laiko tapo vienu didžiausių šalies vaikų ir jaunimo teatrų. Kasmet jis parodo daugiau nei 600 spektaklių trijose skirtingose 2016 metais atsidariusios Kraftwerk Mitte meno erdvės scenose bei įvairiose vasarą mieste veikiančiose platformose. Kiekvieną sezoną spektakliai susilaukia apie 90000 žiūrovų – vaikų, paauglių bei suaugusiųjų.
Mūsų veikla susideda iš trijų dalių – vaidyba, lėlių teatras bei teatro akademija. „tjg.“ spektaklius kuria 20 aktorių, tyrinėjančių bei pritaikančių šiuolaikines tendencijas performatyvaus meno ir šokio srityje. 1997 metais „tjg.“ susijungė su Dresdeno lėlių teatru ir šiuo metu čia dirba septyni profesionalūs lėlininkai. 2008 metais įkurta teatro akademija siūlo jauniems teatru besidomintiems žiūrovams dalyvauti teatro dirbtuvėse, kurių rezultatu taps du kiekvieną sezoną pastatomi spektakliai su jaunais dirbtuvių dalyviais.