" "Planetos kiaušinio" idėja man gimė pietaujant su tėvais. Mes visi valgėme kiaušinienę, kol mano tėvas, inžinierius, taisė seną radijo imtuvą. Aš nuo vaikystės mėgau žaisti su maistu ir tuo momentu kiaušinienė man priminė planetos paviršių, o radijo imtuvo dalys – robotus ir kosmines mašinas. Ar tai galėtų tapti fantastinio nuotykio pradžia? Visa gyvų "PuppetCinema" transliacijų filmavimo estetika man gimė nusipirkus seną vaizdo kamerą ir projekcijų ekraną. Taigi dabar viskas, kas tai bebūtų, galėjo būti rodoma platesnei auditorijai, o ne tik mano šeimos nariams. Po tų pietų su tėvais praėjo nemažai laiko, "PuppetCinema" nemažai pasikeitė, tačiau mes vis dar pasakojame apie įdomius skirtingų medžiagų „susitikimus“ ir jų sinergiją. Zvi Sahar "

PLANETA KIAUŠINIS

Izraelis

By Zvi Sahar,
Puppet Cinema A Production by Itim Ensemble in collaboration with Cameri Theater of Tel Aviv

KUR / KADA
gegužės 19d., 16:00 val.
Klaipėdos dramos teatras, Mažoji salė

Bilietai

Autorius, režisierius Zvi Sahar
Antrasis režisierius Michal Vaknin
Garsų dizaineris, muzika ir gyvi garso efektai Kobe Shmueli
Lėlininkai Zvi Sahar, Michal Vaknin
Lėlių kūrėjai Michal Abulafia, Ien Denio, Eti Sahar ir „Marbeyad studio“
Dekoracijos Roey Vatury ir Shiran Levi
Kostiumų dailininkė Judith Aharon
Šviesų dailininkas Avi Yona Bueno (Bambi)
Techninės dalies vadovas Shachar Montlake
Lėlininkų vadovas Gony Paz
Režisieriaus padėjėjas Hen David
Kūrybinė grupė Michal Vaknin, Justin Perkins ir Ien Denio

Prodiuseris „Itim Ensemble“ kartu su Tel Avivo „Cameri Theater“

01 /

Vienu metu atliekamas bei filmuojamas pasirodymas su gyvai grojančiu „Foley Sound“ garso takeliu bei demonstruojamomis projekcijomis „PuppetCinema“ premjerinis šou „Planeta kiaušinis“ sugeba sujungti savyje teatrinio pastatymo jaukumą su miniatiūrinėmis lėlėmis ir kinematografinį grandioziškumą, prilygstantį epinei „Kosminei odisėjai“. Vaizdinis „Planetos kiaušinio“ pasaulis yra sukonstruotas iš rastų bei organinių objektų, įvairių gaminių bei elektronikos detalių, demonstruojamų ant apvalų besisukantį stalą primenančio įrenginio. Robotas, jo laivas ir visi jo daiktai yra pagaminti iš senų magnetofonų ir telefonų dalių, spyruoklių ir kitų metalinių detalių. Kai kurie Planetos Kiaušinio gyventojai yra padaryti iš molio, kiti yra augalinės kilmės. „Planeta kiaušinis“ – tai meilės tolimajame kosmose istorija, pasakojanti apie du vienas į kitą nepanašius draugus – Robotą kosmonautą ir ateivį Svogūną. Jų priešai – karingų grybų gauja ir skysta lava (kepti kiaušiniai). Pasakojimas vyksta beveik be žodžių, atokiame tarpplanetiniame išgalvotame pasaulyje, kurio gyventojai yra mieli ir geranoriški. O taip pat alkani.
Istorija yra įkvėpta tarsi iš niekur Tel Avive atsiradusių žaliųjų paukščių būriu. Šie tropiniai afro-azijietiški paukščiai, Kramerio žieduotosios papūgos, buvo atgabenti į Izraelį tyrinėjimo tikslais 1960-aisiais metais. Tačiau papūgos paspruko ir ėmė kolonizoti vietinių paukščių lizdus bei maitinimosi šaltinius, tapdamos dominuojančia rūšimi palankiame Tel Avivo klimate. Nekalta, bet tuo pačiu ir agresyvi šių paukščių prigimtis įtakojo „Planetos kiaušinio“ veikėjų kūrimą. Mūsų įsiveržimo ir užkariavimo istorija pasakoja ne tik apie gėrį ir blogį, bet ir apie kiekvieno gyvo padaro prigimtį. Šioje nesvetingoje planetoje visi padarai yra geri… Ir visi yra alkani.

02 /

„PuppetCinema“ pradėjo savo veiklą 2009 metais Izraelyje, kaip teatrinis eksperimentas, jungiantis lėlininkystės, objekto teatro, filmų bei gyvos transliacijos elementus. „PuppetCinema“ misija – dialogo tarp susietų komunikacijos priemonių nagrinėjimas, pasitelkiant gyvai rodomą scenoje vykstančių miniatiūrų transliaciją bei siekiant sukurti kūrybinę sinergiją. Lėlės bei kiti teatriniai aspektai kartu sukuria gyvą čia ir dabar vykstančio veiksmo energiją – aktyviai dramatiniuose įvykiuose dalyvaujanti kamera praturtina lėlių pasaulį, atskleisdama vaizdą iš kitų kampu, kas būtų neįmanoma, naudojant įprastus teatrinius metodus. Komunikacija tarp lėlių ir kameros kartu su užkulisiuose dirbančiais lėlininkais, aktoriais, laidais, garso inžinieriais, operatoriais, scenos darbuotojais bei apšvietėjais suteikia istorijai gilesnę prasmę ir sukuria naują teatrinę patirtį.