" With nothing more than his bare hands and wooden eyes, Lejo has created a unique, fresh style of puppet theatre. "

RANKAS AUKŠTYN!

Olandija

Lejo

KUR / KADA
Gegužės 16d., 12:00, 14:00 val.
Klaipėdos kultūros fabrikas

Bilietai

Režisierius, aktorius Leo Petersen

01 /Pasitelkdamas vien tik savo rankas ir medines akis „Lejo“ (Leo Petersen) sukūrė unikalų, novatorišką lėlių teatro stilių. RANKAS AUKŠTYN! – tai gyvas, bežodis, kupinas muzikos spektaklis, kurio metu lėlės rodo savo triukus didžiulėje mėlynoje scenos dėžutėje. Čia pasirodo triukšmingas šuo, du stepo šokėjai, valgymo sutrikimų kamuojama karvė, vaikų choras su dirigentu ir daugelis kitų veikėjų. Pasirodymo metu tiek jauni, tiek vyresni žiūrovai net pamiršta, jog stebi tik dviejų rankų pasakojamą istoriją.
Šis lėlių pasirodymas sulaukė milžiniškos sėkmės gimtojoje Olandijoje, tiek tarptautiniuose festivaliuose. Nuo vaikiškų festivalių iki muzikinio festivalio „Lowlands“, nuo Chalono iki Gento – „Lejo“ sugeba sužavėti bet kokią publiką.
Po pasirodymo žiūrovai bus kviečiami sudalyvauti dirbtuvėse „Kaip pasigaminti Lejo akis“. Naudodami kartoninę figūrą, žirkles ir lipniąją juostą galėsite pasigaminti savo Lejo lėlę.

02 /Po slapyvardžiu LEJO slepiasi 1974 metais Nyderlanduose gimęs Leo Petersen, nuo 1995 metų rengiantis pasirodymus bei juos filmuojantis. Viskas prasidėjo nuo mokyklinio projekto, vėliau išaugusio į spektaklį – su juo Leo dabar keliauja po pasaulį, o trumpi šio pasirodymo vaizdo įrašai be kita ko rodomi ir televizijoje.
Lejo ne tik režisuoja įvairius pasirodymus, bet ir veda kūrybines dirbtuves, kuria vaizdo klipus televizijos programai „Sesamo gatvė“.