" Karas tuoj prasidės / Dabar metas tapti herojais / Bet kareiviai yra plastikiniai / Mūšio laukas – stalas / Ir namai yra tik tolimas vaizdas ekrane / Be aiškaus priešo ar tikslo / Tarp realybės ir fantazijos miglos / Ar tai iš tikrųjų vyksta / Ar tai tik žaidimas? "

PLASTIKINIAI HEROJAI

Izraelis

Ariel Doron
Objektų spektaklis suaugusiems

Režisierius ir aktorius Ariel Doron
Kūrybinis konsultantas Shahar Marom
Režisieriaus asistentai Rotem Elroy, David Lockard
Objektus kūrė kinų tautybės žmonės
Video autoriai Anael Resnick, Ariel Doron
Premjera 2015 m. rugpjūtis
Trukmė 45 min.
* Spektaklio pastatymą parėmė „Hanut 31“ teatras
* Spektaklio rodymą Lietuvoje parėmė Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje

Bilietą įsigyk TIKETOJE arba Klaipėdos lėlių teatre

01 /

„Plastikiniai herojai“ – tai su humoru, per netikėtus meninius sprendimus ir greitą pasakojimo ritmą kuriamas vaizdų spektaklis, kuriame pasitelkiami gatavi objektai, daugiausia vaikų žaislai, taip pat išmanieji telefonai, kompiuteriai, video.
Atskiri spektaklio fragmentai čia sugula į karo vaizdų koliažą. Smurtas, troškimas, neapykanta ir baimė – visa tai matome ant paprasto stalo, ant kurio atgaivinami naivumu dvelkiantys vaikų žaislai, o nekalti vaikiški žaidimai primena kraujuojančią ir skaudžią tikrovę, kurioje karas – ne vaikų pramoga, o žiauri gyvenimo tiesa.
Jungiant skirtingas objektų valdymo technikas, video įrašus ir draminę vaidybą, spektaklis ir verčia susimąstyti apie skaudžius dalykus, ir prajuokina iki ašarų; čia paliečiamos labai sunkios ir žeidžiančios temos, tuo pačiu suteikiant žiūrovams nepamirštamą ir gaivinančią lėlišką patirtį.

02 /

Arielis Doronas animuoti lėles pradėjo jau vaikystėje, sulaukęs vos 12 metų. Šiandien jis jau žinomas lėlininkas, kurio spektakliai „Plastikiniai herojai“ ir „Pinhas“ keliauja po įvairius festivalius ir teatrus, ir jau yra aplankę dvidešimt skirtingų pasaulio valstybių. Su lėlėmis jis vaidina ne tik teatre, bet ir televizijoje, organizuoja ir veda dirbtuves aktoriams, lėlininkams, stato ir režisuoja spektaklius visame pasaulyje.
Arielis studijavo kiną Tel Aviv‘o universitete, lėlininkystės mokėsi Vizualaus teatro mokykloje Jeruzalėje ir tarptautinėje lėlių teatro mokykloje Šarlevilyje, Prancūzijoje.

KADA / KUR
Gegužės 27 d. 18 val.
Klaipėdos pilies muziejuje