" Detalė po detalės žiūrovams prieš akis susidėlioja ypatinga vienos šeimos diena. Tai – lyg vizualus jausmų dienoraštis, kuriame per objektus ir vaizdo projekcijas prieš akis atgimsta istorija. "

MIRTIS? AŠ JA NETIKIU

Prancūzija

Collectif 23h50
Lėlių, objektų ir vaizdo projekcijų spektaklis-kelionė po atsiminimų ir patirčių stalčiukus

Režisierė, aktorė ir lėlininkė Jūratė Trimakaitė
Dramaturgė Joana Norvidė
Scenografė Cerise Guyon
Kompozitorius Thomas Demay
Ko-produkcija Tas de Sable/ Chez Panse Vertes
Trukmė 45 min.
Premjera 2016 m. gegužė

Bilietą įsigyk TIKETOJE arba Klaipėdos lėlių teatre

01 /

Tremtis – regis, tiek apie ją kalbėta, kad nėra nieko, ko nebūtumėm girdėję. Negana to, daug kas iš mūsų esame su tuo susidūrę asmeniškai – per šeimos, artimųjų, draugų istorijas. Supindama skirtingų žmonių pasakojimus į vienos šeimos istoriją, spektaklio „Mirtis? Aš ja netikiu“ režisierė Jūratė Trimakaitė taip priartina kolektyvines tremties patirtis prie kiekvieno iš mūsų, padaro jas savomis. Ji kviečia žiūrovą atidaryti tuos savo gyvenimo patirčių stalčiukus, kuriuose slypi prisiminimai ir skaudžios patirtys, ir nubraukti nuo jų laiko dulkes. Detalė po detalės žiūrovams prieš akis susidėlioja viena ypatinga šios šeimos diena. Tai lyg vizualus jausmų dienoraštis, kuriame per objektus ir vaizdo projekcijas prieš akis atgimsta istorija.

02 /

„Collectif 23H50“ – tai teatro kolektyvas, į kurį susibūrė jauni, skirtingų tautybių kūrėjai, baigę prestižinę Šarlevilio-Mezjero nacionalinę lėlių teatro meno mokyklą (L’École Nationale Supérieure des Arts de la Marionnette de Charleville-Mézières). Nuo 1987 m., kai buvo įkurta, ji sutraukia talentingiausius kūrėjus iš viso pasaulio. Penki menininkai iš Prancūzijos, Lietuvos, Brazilijos ir Rusijos po studijų nusprendė likti kartu ir toliau ieškoti naujų sceninės kalbos ir pasakojimo formų šiuolaikiniame lėlių teatre. Ryškų išskirtinį charakterį trupės spektakliams suteikia jų skirtinga kultūrinė ir istorinė patirtis; temų ir įkvėpimo kūrybai jie semiasi ir iš žanro klasikos, ir iš moderniosios kultūros. Kūrėjai siekia atliepti juos supantį pasaulį ir užmegzti dialogą su auditorija; jų spektakliai skirti įvairaus amžiaus auditorijai.

KADA / KUR
Gegužės 26 d. 16 val.
Klaipėdos lėlių teatre