Still from J. Wallace show film "La Forêt Sauvage"

" Kokia lėlinė animacija šiandien? Kokia ji skirtingose šalyse? Kokia ji vaikams, o kokia suaugusiems? Visa tai pamatysime trumpametražių filmų programose, kuriose bus parodyti lėlinės animacijos stebuklai iš įvairių Europos ir pasaulio šalių, ir žinoma – Lietuvos. "

KINO PROGRAMA

Trumpametražiai lėlinės animacijos filmai vaikams ir suaugusiems

01 /Lėlių teatro festivalio „Materia Magica“ organizatoriai siekia plėsti lėlių teatro suvokimo ribas, todėl pristato ne tik spektaklius, bet ir filmus – čia bus parodytos dvi lėlinės animacijos programos, skirtos vaikams ir suaugusiems. Lėlės veikia teatre, lėlės veikia ir kine. Teatre paprastai matome ir lėles atgaivinančius aktorius, o štai kine – dar daugiau meninės iliuzijos. Juk dažnas iš mūsų nė neįtaria, o gal paprasčiausiai nepagalvoja, kad matomas animacinis filmas gali būti ne kas kita kaip tikrų tikriausia lėlinė animacija!
Kokia ji šiandien? Kokia ji skirtingose šalyse? Kokia ji vaikams, o kokia suaugusiems? Visa tai pamatysime trumpametražių filmų programose, kuriose bus parodyti lėlinės animacijos stebuklai iš įvairių Europos ir pasaulio šalių, ir žinoma – Lietuvos. Daug skirtingų, netikėtų istorijų, kurios, tikime, atskleis didžiules lėlių galimybes ir gal net padrąsins kai ką paimti kamerą į rankas ir paeksperimentuoti.

02 /Suaugusiųjų kino programoje netrūks meilės, savęs paieškos, liūdesio ir komiškumo, istorijos ir filosofijos, o vaikai patirs nuostabą, praradimo geluonį ir atradimo džiaugsmą, juoką ir šilumą. Net ir labai išrankus žiūrovas tikrai atras savo epizodą. Tad kviečiame išvysti erdvę, kurioje lėlės tampa herojais ar tiesiog paprastais žmonėmis paprastame pasaulyje. Ir tikime, kad iš šio magiško, lėliško pasaulio kurį laiką nenorėsite sugrįžti.

KADA / KUR
Gegužės 26 d. 10.00, 12.00, 14.00 val. Klaipėdos kultūros fabrike (vaikams)
Gegužės 26 d. 20.30 val. Klaipėdos kultūros fabrike (suaugusiems)

01 /

Suaugusiųjų programa

ŽMOGUS, KURIS BIJOJO KRISTI / THE MAN WHO WAS AFRAID OF FALLING
Joseph Wallace
04:28, Didžioji Britanija, 2011
Aivorio gyvenimas pasikeitė, kai nuo jo palangės nukrito vazonas su gėlėmis. O ar tu bijotum kristi? Ar bijotum sudužti kaip gėlių vazonėlis? „Žmogus, kuris bijojo kristi“ – apie baimę, su kuria sunku kovoti.

MIŠKO LAUKINIAI / LA FORET SAUVAGE
Joseph Wallace
01:40, Didžioji Britanija, 2014
Jis pasirodo iš miško gilumos, grėsmingas ir žiaurus. Gobšus dvarininkas atėjo pas darbininką reikalauti nuomos mokesčio. Regis, pinigai valdo pasaulį…

NUOPOLIS / RAGNAROK
Urtė Oettinger ir Johan Oettinger
07:48, Lietuva, Danija, 2016
Filmo idėją įkvėpė tradicinis gruziniškas tostas, kuriame pasakojama kalnuose medžiojančio erelio istorija. Alkanam paukščiui nepavyksta sumedžioti grobio ir jis susigundo pasimaitinti dvėseliena. Šia istorija režisieriai nori priminti, kaip svarbu gyvenime išlikti ištikimiems savo įsitikinimams ir pamatinėms vertybėms.

ŠVIEŽIA GVAKAMOLĖ / FRESH GUACAMOLE
PESfilm
01:40, JAV, 2013
Vizualu ir netikėta. Per vieną akimirką avokadas virsta granata, beisbolo kamuoliukas lošimo kauliukais, lemputė – nameliais… Kol viskas susimaišo ir tau prieš akis – šviežia gvakamolė.

KITOJE MIŠKO PUSĖJE / ON THE OTHER SIDE OF THE WOODS
Anu-Laura Tuttelberg
10:09, Estija, 2014
Namuose palikti daiktai atgyja, tarp jų užsimezga jausmai, ryšys, ir ima rutuliotis istorija. O istorija apie Raudonkepuraitę, vilką ir medkirtį. Nustebins, įkvėps ir suklaidins.

KOMODA / CHEST OF DRAWERS
Sanni Lahtinen
07:14, Suomija, 2011
Ką daryti komodai, kai nelauktas svečias sujaukia jos stalčius?

NUOJAUTA / THE FEELING
Jūratė Januškevičiūtė
08:44, Lietuva, 2016
Žinia, kurią prisijaukini, kai pasieki gelmių vartus, kur tenka tik trumpam sustoti. Toliau – amžinybės akimirka… Dievo veidas…

SEPTYNIOS MINUTĖS VARŠUVOS GETE / SEVEN MINUTES IN THE WARSAW GHETTO
Johan Oettinger
07:30, Danija, 2012
Varšuva, 1942-ieji. Aštuonmetis Samekas su motina ir močiute gyvena Varšuvos gete. Vieną dieną per geto sienos skylę jis pamato kitoje pusėje gulinčias pamestas morkas. Jis bando jas pasiekti, tačiau Dievo keliai nežinomi…

KONDOMINIUMAS / CONDOMINIUM
Trevor Hardy
02:52, Didžioji Britanija, 2015
Nuotaikinga istorija apie tai, kaip vieno namo gyventojo veiksmai gali veikti kito buto gyventojo kasdienybę.

SAUSRA / DROUGHT
Agnė Kupšytė
05:25, Lietuva, 2015
Tai – universali istorija apie žmogiškumą. Uždaroje betoninėje erdvėje herojai yra bejėgiai, jų veiksmai nulemti nerašytų taisyklių. Tačiau vienas jų atsisako veikti pagal priimtas normas ir patiria metamorfozę…

SALDŽIŲ SAPNŲ/ SWEET DREAMS
Kirsten Lepore
09:57, JAV, 2009
Filmas sukurtas pasitelkus maisto produktus. Iš pirmo žvilgsnio tai – istorija apie stipruolį keksiuką, cukriniame pasaulyje nerandantį nieko artimo savo širdžiai. Kartą jam išplaukus į jūrą, sugenda valtis ir jis lieka svetimoje sausumoje…

ŠILTAS SNIEGAS / WARM SNOW
Ira Elshansky
05:26, Rusija, 2014
Jautri istorija apie tėvo ir dukros santykius. Popietė, prie stalo sėdi ji ir jis, dukra ir tėvas. Ji laukia pietų, o tėvas ją erzina. Kaip pasielgs dukra?

GYVENIMAS TĘSIASI / MOVING ON
Ainslie Henderson
03:54, Didžioji Britanija, 2013
Liūdna, tačiau be galo nuostabi istorija apie gyvenimą ir mirtį. Žmogaus gyvenimas, nutrūkstantis it siūlas, kad ir vėl užsimegztų nauja gyvybe.

02 /

Vaikų programa

MAŽASIS ŠIMACHIRO / LITTLE SHIMAJIRO
Isamu Hirabayashi
08:50, Japonija, 2015
Šimachiro yra išdykęs, mažas berniukas-tigriukas, gyvenantis ramiame miške. Vieną dieną jis įkrenta į duobę ir visi miško gyventojai bando jam pagelbėti. Kai jiems nepavyksta ištraukti Šimachiro, tigriukas supyksta ir ima negražiai elgtis su savo draugais.

PIRMASIS SNIEGAS / FIRST SNOW
Lenka Ivančíková
13, Čekija, 2014
Tai – istorija apie smalsų ežiuką, kuris pasiklysta snieguotame miške ir jam tenka susidurti su daugybe pavojų, kad rastų kelią į namus.

TOBULAS SVETELIS / PERFECT HOUSEGUEST
Max Porter, Ru Kuwahata
01:35, JAV, 2015
Namuose apsilanko mažas, tvarkingas ir labai malonus svečias. Nieko nereikia bijoti, viskas savo vietose!

DU / TWO
Mokhtar Talaat
03:50, Egiptas, 2011
Mergaitė nori parodyti tėčiui, ką nupiešė. Bet tėtis labai užsiėmęs. Nuliūdusi ji grįžta į kambarį ir ima skambinti metalofonu. Garsai neleidžia tėčiui susikaupti ir jis supyksta… Tai – šilta istorija apie tėvų ir vaikų santykius, mokanti atleisti, priimti ir susidraugauti.

VAGIŠIAI BALANDŽIAI / PIGEON PILFER
Michael Stevenson
01:36, JAV, 2008
Graži vasaros diena. Žmogus sėdi ant suoliuko ir ruošiasi valgyti. Staiga atskrenda balandis. Tada dar vienas. Ir dar. Jie įkyriai kaulija maisto… Ar sugebėtum prieš juos atsilaikyti?

DIDYSIS PLANAS / GROSSE PLANE
Irmgard Walthert
03:59, Šveicarija, 2008
Berniukas konstruoja obuolių pardavimo aparatą, tik jam vis nesiseka… Jam šauna geniali mintis – paprašyti brolio pagalbos. Šmaikšti istorija apie šiltas ir nerūpestingas vaikystės dienas.

ATGYJANTIS POPIERIUS / PAPER TO PLANTS
Kelli Anderson, Daniel Dunnam
03:00, JAV, 2014
Miškas, medžiai, gėlės ir krūmai. Kaip jis atrodytų, jei būtų padarytas iš popieriaus? Ar tokiame miške rastume voverę ar stirną? Išlankstykim ir pažiūrėkim…

ŽAIDŽIANTI DVASIA / PLAYING GHOST
Bianca Ansems
10:03, Didžioji Britanija, 2011
Penkerių metų Emė ir jos mama sielvartauja dėl tėčio netekties. Kol mama kenčia viduje, Emė siekia pabėgti nuo blogų jausmų, įsitraukdama į magišką, bet pavojingą kelionę.

SUDIE, PIENE / BYE BYE DANDELION
Isabel Garrett
02:46, Didžioji Britanija, 2014
Filmas apie padarėlio Mu draugystę su Kiaulpiene. Tai – pasakojimas apie pažintį ir mirtį. Istorija apie meilę draugui, kurią pamatę plačiau atversime savo širdis.

MANO KEISTASIS SENELIS / MY STRANGE GRANDFATHER
Dina Velikovskaya
08:40, Rusija, 2011
Filmo veikėjas atrodo kiek keistokas ir pašėlęs. Kartais net jo draugai ir šeima jo gėdijasi… Tačiau jis gali sukurti tikrą stebuklą, net ir iš paprasčiausių šiukšlių.

VISO GERO, PONE DE VRIES / GOODBYE MR. de VRIES
Mascha Halberstad
05:48, Olandija, 2012
Šis trumpas animacinis filmas pasakoja apie 93-ejų metų senelį, kuris leidžia paskutines savo gyvenimo dienas sėdėdamas prie lango savo namuose. Tačiau kartą jo liūdną idilę pakeičia nepažįstamasis…