" Kiekvienos gėlės žiedas – lyg žmogaus gyvenimas, pro kurį galime praeiti ir taip nepastebėti jo grožio. "

GĖLIŲ ISTORIJOS

Lietuva

Vilniaus teatras „Lėlė“
Lėlių spektaklis vaikams pagal Annos Sakse knygą „Pasakos apie gėles“

Pjesės autorė ir režisierė Nijolė Indriūnaitė
Dailininkė Aušra Bagočiūnaitė Paukštienė
Kompozitorius Faustas Latėnas
Vaidina Sigita Mikalauskaitė, Elvyra Piškinaitė, Almira Grybauskaitė
Trukmė 40 min.
Premjera 2017 m. vasaris

Bilietą įsigyk TIKETOJE arba Klaipėdos lėlių teatre

01 /

„Gėlių istorijos“ – visai šeimai skirtas lėlių spektaklis, sukurtas pagal latvių rašytojos Annos Sakse pasakų knygą „Pasakos apie gėles“. Pjesę teatrui parašė ir spektaklį režisuoja Nijolė Indriūnaitė – ilgametė „Lėlės“ aktorė ir dramaturgė, sukūrusi teatre ne vieną jaukų, dvasingą ir meniškai turiningą spektaklį vaikams.
„Kiekvienos gėlės žiedas – lyg žmogaus gyvenimas, pro kurį galime praeiti ir taip nepastebėti jo grožio. O galime sustoti, užduoti klausimus ir klausytis. Trumpų istorijų. Graudžių ir liūdnų, juokingų ir absurdiškų. Tokių, kokie būna žmonių likimai. Spektaklyje siekiame kalbėti apie skirtingų žmonių, jų charakterių susidūrimus, vertybes, kurios atskleidžia kiekvieno iš mūsų gražiausias savybes, leidžia „sužydėti“… Kartais išties nepaprasta bendrauti su narcizais, tulpėmis, erškėtrožėmis, pelynais, šalavijais, žirniais – visokio plauko ir būdo žmonėmis. Tačiau meilė – geriausias sodininkas. Nugeni tai, kas nereikalinga: emocijas, ambicijas, iliuzijas – visas piktožes. O kartais persodini į kitą vietą. Tuomet sodas žydi.“ – apie spektaklį pasakoja režisierė N. Indriūnaitė.

02 /

Vilniaus teatras „Lėlė“ įsikūręs pačiame Vilniaus senamiestyje, buvusiuose grafų Oginskių rūmuose. 1975 m. rūmai buvo restauruoti ir čia įsikėlė Vilniaus teatras „Lėlė“. Teatro steigėjas ir išlaikytojas yra Lietuvos respublikos kultūros ministerija.
Vilniaus lėlių teatrą, iš kurio ir išaugo „Lėlė“, 1958 metais įkūrė lėlininkas, aktorius ir režisierius Balys Lukošius. Po jo šiame teatro dirbo ir jam vadovavo garsus lietuvių lėlininkas ir scenografas Vitalijus Mazūras. Jo statyti spektakliai „Pelenų antelė“, „Baltas berniukas Niekas“, „Žemės dukra“ ir kiti sukėlė estetinę revoliuciją XX a. aštuntojo-devintojo dešimtmečio rytų Europos lėlių teatro mene. Pjeses „Lėlės“ teatrui rašė garsūs lietuvių poetai Sigitas Geda ir Marcelijus Martinaitis, muziką – vieni įdomiausių šiuolaikinės lietuvių muzikos kūrėjai: Feliksas Bajoras, Faustas Latėnas, Algirdas Martinaitis, Vidmantas Bartulis. Dabar V. Mazūro tradicijas „Lėlės“ teatre tęsia jo mokiniai režisieriai Rimas Driežis ir Algirdas Mikutis, savitą estetiką puoselėja dailininkės Aušra Bagočiūnaitė Paukštienė, Julija Skuratova, Neringa Keršulytė, režisierė ir dramaturgė Nijolė Indriūnaitė. Teatras taip pat bendradarbiauja su dramos kūrėjais Rolandu Kazlu, Agnium Jankevičium ir jaunaisiais teatro menininkais – Gintare Radvilavičiūte, Šarūnu Dateniu, Olga Lapina, Miku Žukausku, Antanu Dubra.
Šiandien Vilniaus teatre „Lėlė“ dirba 20 profesionalių aktorių lėlininkų. Visi jie – Vilniaus aukštųjų teatrinių mokyklų mokiniai. Taip pat teatre dirba aukštos kvalifikacijos ir meistriškumo lėlių meistrai ir konstruktoriai.

KADA / KUR
Gegužės 27 d. 14 val.
Klaipėdos lėlių teatre