" Pasirodymas jau yra apkeliavęs per 70 festivalių visame pasaulyje, laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą, tarp kurių ir Didysis prizas Niujorko „Fringe“ festivalyje, Didysis prizas tarptautiniame monospektaklių festivalyje Lodzėje, prizas už geriausią idėją ir atlikimą tarptautiniame lėlių teatro suaugusiems festivalyje Vengrijoje, bei tarptautinės lėlininkų sąjungos UNIMA diplomas už išskirtinį pasirodymą. "

KARPINIAI

Izraelis

Yeal Rasooly
Objektų ir gyvos muzikos monospektaklis

Kūrėjai Yael Rasooly, Lior Lerman
Vaidina Yael Rasooly
Scenografija, dizainas Lior Lerman, Yaara Nirel
Garso režisierius Binya Reches
Šviesų dailininkas Adam Yakin
Trukmė 50 min.
Premjera 2009 m. rugsėjis
*Spektaklio sukūrimą parėmė Train Theatre (Izraelis) ir Rabinovitch Meno fondas
*Spektaklio rodymą Lietuvoje parėmė Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje

Bilietą įsigyk TIKETOJE ir Klaipėdos lėlių teatre

01 /Vieniša sekretorė užsibūna darbe. Atgaivindama senų žurnalų iškarpas, iš savo nykaus kampučio ofiso gilumoje ji nusikelia į fantazijų pasaulį. Toje vaizduotės saloje ji tampa garsia 5-ojo deš. kino žvaigžde ir pagaliau suranda savo tikrąją meilę. Tačiau tai, ką matome scenoje, tik pačioje pradžioje kiek primena saldžias holivudines komedijas, o istorijai įsibėgėjant, fantazijos ir realybė ima persipinti, ir romantiška istorija pavirsta hičkokišku košmaru.
Vienintelė spektaklio aktorė-orkestras prirakina žiūrovų dėmesį, kurie sulaikę kvapą stebi netikėtus istorijos vingius. Per humoro ir įelektrintos įtampos prizmę parodoma, koks kupinas pavojų ir apsėdimų gali tapti romantiškas fantazijų pasaulis. Iš senųjų žurnalų ir ankstyvojo kino atkeliaujanti nespalvota stilistika scenoje pavirsta užburiančiu karpinių ir objektų teatru, kuriame trileriška įtampa dera su melodramos prieskoniu, tačiau svarbiausia – pašėlusio humoro doze. Yael Rasooly monospektaklyje veikia lėlės, objektai, skamba gyvai atliekama muzika. Pasirodymas jau yra apkeliavęs per 70 festivalių visame pasaulyje, laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą, tarp kurių ir Didysis prizas Niujorko „Fringe“ festivalyje, Didysis prizas tarptautiniame monospektaklių festivalyje Lodzėje, prizas už geriausią idėją ir atlikimą tarptautiniame lėlių teatro suaugusiems festivalyje Vengrijoje, bei tarptautinės lėlininkų sąjungos UNIMA diplomas už išskirtinį pasirodymą.

02 /Režisierė, aktorė, dainininkė bei lėlininkė Yael Rasooly keliauja po pasaulį ne tik su savo kurtais spektakliais, bet ir koncertuodama net su keliomis muzikos grupėmis, o taip pat su savo solo muzikine programa. Įkvėpimo savo kuriamai muzikai ji semiasi iš XX a. svingo, bliuzo, džiazo ir prancūziškų šansonų. Ji taip pat veda kūrybines dirbtuves bei yra kviečiama dėstyti tokiuose garsiuose pasaulio akademijose kaip Niujorko universitetas, Kvebeko universitete Monrealyje UQAM ir kt.
Yael gimė 1983 m. Jeruzalėje. Studijavo klasikinį dainavimą ir scenografiją Londone. Jos išskirtinė teatro kalba susiformavo Jeruzalės vizualaus teatro mokykloje, kur ji mokėsi režisūros, lėlininkystės ir scenografijos. Nuo 2006 metų Yael yra nepriklausoma teatro kūrėja, pasirodanti garsiausiuose teatro festivaliuose Europoje, JAV, Pietų Amerikoje ir Azijoje. Savo kūryboje Yael jungia skirtingas teatro raiškos formas, lėlių ir vizualaus teatro kalbą su gyva muzika.

KADA / KUR
Gegužės 26 d. 19.00 val. Klaipėdos kultūros fabrike