Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

IŠPLĖŠK SIELĄ
„Psilikono teatras“ I Lietuva

2021-08-06 | 19:30-20:20 | Klaipėdos kultūros fabriko Daugiafunkcė salė | 14+

Jau dešimtmetį gyvuojantis spektaklis šį kartą atitolsta nuo jį įkvėpusios Oscar’o Wilde’o pasakos „Žvejys ir jo siela“. Šioje pasakoje jaunas žvejys pamilsta undinę ir turi atsisakyti sielos, kad galėtų būti su savo mylimąja – mat jūros gyventojai sielos neturi. Oscar’as Wilde’as šiame kūrinyje žmogų išskaido dalimis – jo kūnas (širdis) ir siela (kvėpavimas) praradę vientisumą skausmingai ilgisi vienas kito.
Nauja „Psilikono teatro“ interpretacija panardina Viktorijos laikų pasaką į dabartį – pandemijos sukrėstą pasaulį, kuriame kvėpavimas – paprasčiausias įkvėpimas ir iškvėpimas, įgauna tikrą egzistencinę svarbą.
Idėją virtuoziškai įgarsina Jan’o Maksimovič’iaus saksofonas – „kvėpuojanti muzika“, kurios garsai nulemti ne tik klausos ir instrumento, bet ir sudėtingos kvėpavimo technikos.
Apkeliavęs teatro festivalius Danijoje, Nyderlanduose, Švedijoje, Lenkijoje, Kroatijoje spektaklis sugrįžta į Klaipėdą, kad primintų šiandien pulmonologų itin pamėgtą frazę: „Kol kvėpuoju, tol vilties nenustoju“ („Dum spiro, spero“, Ovidius).

„Psilikono teatro“ aktoriai – miniatiūrinės silikono lėlės. Jos animuojamos unikaliu principu – spaudžiant lanksčius ir atsparius lėlių kūnelius tarp dviejų skaidrių stiklo plokštumų, šį procesą filmuojant ir projektuojant į didžiulę, spalvingą vaizdo projekciją. Šio vizualaus teatro įkūrėjai menininkai Auksė ir Darius Petruliai vaizdo projekciją pasitelkia kaip rentgeną: tyrinėja visuomenės skaudulius, apleistų vietovių ir žmonių atminties žemėlapius, aptinka dokumentines istorijas, transformuoja jas ir sugrąžina žiūrovams.

Daugiau apie spektaklį Bilietai

Informacija

Data:
2021 08 06
Laikas:
19:30–20:20
Renginys kategorijos:
,

Vieta

Klaipėdos kultūros fabriko Daugiafunkcė salė
Bangų g. 5A
Klaipėda, LT-91250 Lietuva
+ Google žemėlapis

Organizatorius

Klaipėdos lėlių teatras
Telefonas:
+370 46 239932
El. paštas:
puppetfestivalklaipeda@gmail.com
Interneto svetainė:
klaipedosleliuteatras.lt
Meniu