Festivalio „Materia Magica“ magiškieji pasauliai vaikams

Festivalio „Materia Magica“ magiškieji pasauliai vaikams

Komentarų: 0

Tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“ – jau visai netrukus Klaipėdoje. Gegužės 16 d. prasidėsiantis ir keturias dienas truksiantis festivalis Klaipėdos miesto gyventojus ir miesto svečius šiemet džiugins jau dešimtąjį kartą. Nepaisant to, kad festivalis kiekvienais metais vis labiau orientuojasi į suaugusiųjų publiką, aktyviausiems ir entuziastingiausiems lėlių teatro žiūrovams – vaikams bei kūdikiams – festivalis yra paruošęs itin įvairių spektaklių: kūrėjai iš Lenkijos, Olandijos, Slovėnijos, Graikijos ir kt. ves mažuosius žiūrovus po magiškuosius pasaulius pasitelkdami šešėlių teatrą, vaizdo projekcijas ir gyvą filmavimą, kūno plastiką ir daugelį kitų raiškos formų.
Festivalio vaikiškąją programą gegužės 16 d. 12 ir 14 val. pradės trupė „Lejo“ (Olandija) su spektakliu „Rankas aukštyn!“. Tai unikalus Leo Petersen pasirodymas, kurio metu vien savo rankomis ir minimaliomis dekoracijomis sukuriamas muzikalus, bežodis, kupinas juoko spektaklis, kuriame veikia triukšmingas šuo, du stepo šokėjai, valgymo sutrikimų kamuojama karvė, vaikų choras su dirigentu ir daugelis kitų veikėjų. Pasirodymo metu tiek jauni, tiek vyresni žiūrovai net pamiršta, jog stebi tik dviejų rankų pasakojamą istoriją.
Festivalyje bus galimybė pamatyti ir šių metų Auksinio scenos kryžiaus nominantus: programoje vaikams gegužės 16 d. 16 val. bus rodomas „Stalo teatro“ spektaklis „Sibiro haiku“ (pagal Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygą; rež. Saulė Degutytė). „Sibiro haiku“ – tai dešimtmečio berniuko lūpomis perpasakota rašytojos Jurgos Vilės tėvo Algimanto Stakėno tremties istorija, per kurią atskleidžiamas ir daugelio lietuvių likimas. Išradingai naudodami ir priversdami netikėtai veikti įvairius objektus, spektaklio kūrėjai daug dėmesio skiria žmogaus dvasinės laisvės ir kūrybiškumo temoms, nes sunkiais momentais būtent tai suteikia jėgų net ir patiems mažiausiems…
Gegužės 17 d. ir gegužės 18 d. 10 bei 15 val. į savo stebuklingąjį pasaulį pačius mažiausius žiūrovus kvies Šeiko šokio teatro premjerinis spektaklis „Lumi“. Spektaklio kūrėjai kvies kartu svajoti, klajoti ir sklęsti per fantazijomis apipintą šviesos pasaką, kur neregėti švytintys objektai ir užburiantys šokėjų judesiai atsako į kiekvieną prisilietimą. Pasitelkus judesį ir šiuolaikinį šokį, kuriama įtraukianti atmosfera, žiūrovai kviečiami laisvai judėti erdvėje, stebėti, tyrinėti aplinką, laiką leisti aktyviai arba ilsėtis. „Lumi“ spektaklio magija laukia savo mažųjų pasaulio tyrinėtojų.
Į savo savitą pasaulį kvies ir „Hop Signor“ lėlių teatras iš Graikijos – gegužės 17 d. 12 val. teatras pristatys lėlių spektaklį „Žirafa“. Tai taupyklės Žirafos istorija, vis tęsiama skirtingų savininkų mintyse. Šis vaikiškas spektaklis tyrinėja kasdienių daiktų gyvenimą, sukuriamą kiekvieno iš mūsų prisiminimų ir emocijų. Subtiliai panaudota judesio, muzikos ir šviesos kombinacija kuria poetiškai vizualų pasakojimą apie žmones, lėles ir daiktus, kurie bendrauja vienas su kitu ir patiria nepaprastą draugystę. Spektaklis rekomenduojamas vaikams nuo 6 metų.
Šeštadienį, gegužės 18 d. 10 ir 12 val. Klaipėdos lėlių teatre išvysime trijų lėlininkių įkurtos trupės „Hopeful Monster“ (Didžioji Britanija) pasirodymą. Trupė spektaklyje „Gerieji monstrai“ parodys šešiomis rankomis kuriamas neįprastų būtybių ir personažų istorijas: keliaudami per vandenį, žemę ir orą, grįšime prie pagrindinių gyvybės formų, kurios ilgainiui transformuosis. Šis žaismingas spektaklis pasakoja apie tai, kad visos gyvos būtybės sudarytos iš tų pačių pagrindinių žemės elementų. Net ir monstrai.
Gegužės 18 d. 15 val. žiūrovų salę ruošime šešėlių teatro gerbėjams – Krokuvos figūrų teatras iš Lenkijos pristatys šešėlinių lėlių spektaklį „Bilis rūke“. Tai spektaklis, skirtas dešimtmečiams vaikams (arba tiems, kurie kažkada buvo tokio amžiaus), praradusiems savo katiną, žiurkėną, papūgą ar kitą mylimą augintinį. Pagrindinis spektaklio herojus Bilis turėjo katiną vardu Tarzanas. Katinas buvo geriausias Bilio draugas, tačiau vieną dieną Bilis randa jį sušalusį sode. Kas nutiko katino Tarzano sielai po jo mirties? Kas yra mirtis? Ar mes visi „ten“ keliausime? Tokius klausimus kelia pagrindinis spektaklio veikėjas.
Paskutinę festivalio dieną net trys spektakliai bus skiriami vaikams. Rytą pradės Liublianos lėlių teatras (Slovėnija), kuris 11 val. rodys lėlių ir objektų spektaklį „Akvariumas“ vaikams nuo 4 metų. Pasitelkiant suprantamą mokslinę kalbą šis spektaklis-nuotykis vandenyje pasakoja apie keliones, susitikimus ir atostogas. Šiuo žaismingu teatriniu nuotykiu, trumpam nukeliančiu į paslaptingą chemijos laboratoriją, norima mažiesiems žiūrovams parodyti, kad idėja duoda pradžią vertingiausiems pasiekimams, kokie svarbūs yra drąsa ir atkaklumas, ir kad draugystę kuria veiksmai ne žodžiai, o jos vieta – mūsų širdyse. Žiūrovams šis spektaklis suteikia galimybę prisiliesti prie įstabaus mokslo pasaulio ir leistis į netikėtą nuotykį, supažindinantį su gamtos mokslų ir ekologijos paslaptimis.
Gegužės 19 d. 12.30 val. į „Molio žaidimus“ kvies „Thalias“ trupė iš Vokietijos. Idėjos autorius ir atlikėjas Joachim Torbahn, pasitelkęs vizualiųjų menų ir teatro sintezę, sukūrė tarptautinio pasisekimo sulaukusį spektaklį. Kaip byloja pats pavadinimas, šis spektaklis skirtas vienai iš ankstyviausių žmonijos amato ir išraiškos priemonių – moliui. Kas galėtų paneigti, kad lipdymas iš molio išlaisvina kūrybiškumą ir suteikia neapsakomą malonumą jį lytėti… Koks gyvenimas slypi molyje? Gamta? Egzotiški augalai? Magiški sutvėrimai, monstrai, fėjos, dievai? Kokius pasaulius savy talpina molis sužinosime nuotaikingame spektaklyje „Molio žaidimai“.
Festivalio programą vaikams užbaigs „PuppetCinema“ trupė iš Izraelio, 16 val. pristatysianti spektaklį „Planeta Kiaušinis“. Vienu metu atliekamas bei filmuojamas pasirodymas su gyvai grojančia „Foley Sound“ muzika bei tiesiogiai transliuojamu vaizdu projekcijose, sukuria nuostabų „Planeta Kiaušinis“ teatrinį pasaulį. Šis spektaklis – tai meilės istorija tolimajame kosmose, pasakojanti apie du draugus: Robotą kosmonautą ir ateivį Svogūną. Jų priešai – karingų grybų gauja ir skysta lava. Pasakojimas vyksta beveik be žodžių, atokiame tarpplanetiniame pasaulyje, kurio gyventojai yra mieli ir geranoriški. Ir alkani…
Spektaklių temų įvairovė plati, tad festivalio organizatoriai tiki, kad savo kūrinį pavyks atrasti kiekvienam. Be spektaklių festivalyje bus galima pamatyti dvi nemokamas vaikams ir suaugusiesiems skirtas lėlinės kino animacijos programas, šiemet įvairias tiek nagrinėjamomis temomis, tiek išskirtine, lėline forma. Vaikai bus kviečiami kalbėtis apie meilę, draugystę ir pasiaukojimą, raginami į kasdienybę pasižiūrėti su humoru. Suaugusiesiems bus siūloma atsipalaiduoti, stebėti ekrane pasakojamas istorijas, pasijuokti, bet ir pamąstyti rimtomis temomis. Įvairialypėje kino programoje žiūrovai išvys iš plastilino atgyjančias būtybes, karpytinės animacijos kadrus, nepaprastas kasdienybės istorijas, lyriškus gyvenimo epizodus arba tiesiog galės pasinerti į vizualų fantazijų ir vaizduotės pasaulį.
Taip pat festivalio „Materia Magica“ metu garsus kino animacijos kūrėjas ir lėlių teatro režisierius iš Didžiosios Britanijos Joseph Wallace surengs paaugliams skirtas 4 valandų trukmės kūrybines dirbtuves, kurių metu dalyviai pasigamins lėles iš paprastų medžiagų, tokių kaip kartonas, audinys ir rasti daiktai. Pagamintoms lėlėms dirbtuvių dalyviai pabandys sukurti keistus charakterius ir įkvėps jiems gyvybės prieš kamerą. Dirbtuvių kulminacija – trumpas filmukas, kuris bus rodomas festivalio socialiniuose tinkluose.

Daugiau informacijos – www.materiamagica.lt
Taip pat kviečiame pamėgti festivalio „Materia Magica“ feisbuko puslapį Materia Magica / Lėlių teatro festivalis / Puppet Theatre Festival.
Bei sekti mus instagrame MATERIA.MAGICA.FESTIVALIS.

Iki pasimatymo tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“!

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Meniu