Į tarptautinį lėlių teatro festivalį „Materia Magica“ – tik spektaklių žiūrėti? Nemanau

Į tarptautinį lėlių teatro festivalį „Materia Magica“ – tik spektaklių žiūrėti? Nemanau

Komentarų: 0

Gegužės 2–7 d. Klaipėdoje vyks tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“. Šiemet festivalio programoje bus pristatyta 13 spektaklių iš Lietuvos, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos, Izraelio, Slovėnijos, Lenkijos, lauko reginys, elektroakustinis performansas savadarbiais instrumentais, lėlinės kino animacijos programa vaikams ir suaugusiesiems. Žiūrovai turės galimybę dalyvauti edukacijose, teatro kritikai ir tyrinėtojai – dirbtuvėse apie lėlių teatro kritiką Jonu Klinkenbergu.

Festivalį gegužės 2 d. 10 val. atidarys dvi dienas truksiančios teatro kritikams, žurnalistams, tyrinėtojams ir visiems tiems, kas nori įgyti naujų lėlių teatro menų analizavimo perspektyvų, skirtos dirbtuvės „Nes juk visiems patinka lėlės!?! Kaip žvelgti į lėlių teatrą ir apie jį kalbėti!“ Šių dirbtuvių metu bus pažvelgta į garsias šios meno rūšies formas ir bandoma atrasti dramaturgines skirtingų požiūrių perspektyvas. Pradedant nuo meno rūšies pagrindų, keleto istorinių taškų bei dramaturginio palikimo, nagrinėsime įvairius šių dienų lėlių teatro pavyzdžius. O praktiniai užsiėmimai leis tiesiogiai dalyvauti procese. Dirbtuves ves dramaturgas, šiuolaikinio lėlių teatro tyrinėtojas, Štutgarto ir Leipcigo universitetų dėstytojas Jonas Klinkenbergas (Vokietija).
Gegužės 4 d. 10.00 ir 12.00 val. kino teatre „ArleKinas“ (Bangų g. 5A) vyks lėlinės kino animacijos programa vaikams, o 17 val. – lėlinės kino animacijos programa suaugusiesiems. Šiemet lėlinės kino animacijos programa vaikams kvies pažinti save ir draugus. Kalbėsime apie giminingų sielų draugystę, ieškosime draugų žemėje ir danguje, nersime po vandeniu, kur gyvena jūros arkliukai, sieksime savo svajonių ir visada stengsimės visus priimti tokius, kokie jie yra. Lėlinės kino animacijos programa suaugusiesiems šiemet kvies į atvirą ir gilų pokalbį su savimi. Klaidžiosime po savo jausmus, kelsime klausimus, ieškosime atsakymų. Išvysime moters kovą su žvėrimi, priartėsime prie diktatūroje gyvenančių žmonių, pažvelgsime į neteisybę ir kaltę, važiuosime autobusu iki beprotybės, galiausiai – būsime taip įsitraukę, jog pamiršime, kur realybė, o kur tik scenoje kuriamas cirkas. Kino programoje – daugybė kino kritikų įvertintų ir apdovanotų filmų iš viso pasaulio. Primename, kad kino animacijos peržiūros yra nemokamos, tačiau būtina išankstinė registracija: https://bit.ly/417vfMT.
Gegužės 5 d. 21.30 val. „Apeirono“ teatre vyks Simono Nekrošiaus (Lietuva) elektroakustinis performansas savadarbiais instrumentais „Paraobjektai“. „Paraobjektai“ – tai gyvo garso pasirodymas savadarbiais instrumentais, sujungiantis netradicinius garso generacijos būdus bei principus. Tai autoriaus įgalinta fantazijos ir interpretacijų išraiška, individualiais, asociatyviais judesiais kurianti pasakojimą tarp to, kas yra norma, ir kas – už jos ribų, tarp realybės ir absurdo. Performanso kūrėjas kviečia atsiriboti nuo klišinio mąstymo apie muziką, standartinių muzikos kūrybos kanonų bei patirti naują ryšį su mus supančia aplinka.
Gegužės 6 d. 10.00–16.00 val. jaukiajame Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro kiemelyje (Vežėjų g. 4) ir šiemet įsikurs „Lėlininko kiemas“. Patrauklios ir įdomios edukacijos kvies visus atrasti ir pažinti slėpiningus lėlių teatro pasaulius. Nuo pat 10.00 val. 5–10 m. vaikams vyks „Teatro kišenėje“ edukacija „Pirštų lėlės ir jų pasakėlės“. Edukacijos dalyviai, pasirinkę savo mėgstamiausią pasaką ir jos veikėją, pasigamins po vieną pirštų lėlę, įkūnijančią tą personažą, ir susikurs jo gyvenamąją erdvę – pakabinamą paveikslėlį. Pasigaminus pirštų lėles, bus kuriamas lėlių teatro pasirodymas. Edukacijos dalyvius atradimų ir patyrimų keliu ves aktorė, lėlininkė Andžela Vitauskaitė.
12.00 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos edukatoriai kvies į muzikines patyrimines improvizacijas, žaidimus su muzikos instrumentais, kūno, judesio, balso perkusija, burtis į vieningą „orkestrą“, pasitelkus vaizduojamąsias priemones bei pasirinktus žodžius, kurti įvairių muzikos stilių dainas. Edukacija „Muzikinės improvizacijos ir meno žaismas“ yra nemokama, tačiau taip pat būtina išankstinė registracija el. p. leliuedukacija@gmail.com.
14.00 val. 9–15 m. dalyviai laukiami edukacijoje „Komiksų ir veikėjo kūrimo dirbtuvės“. Kas yra komiksai, kaip jie kuriami ir ar jie privalo būti juokingi? O kaip atsiranda patys garsiausi kompiuterinių žaidimų veikėjai? Edukacijos metu knygų iliustruotoja bei komiksų kūrėja Greta Alice vaikams trumpai papasakos apie komiksų atsiradimo istoriją, pagrindinius komiksų kūrimo principus, veikėjų dizaino subtilybes, atskleis paslapčių, kaip net patį rimčiausią nutikimą paversti juokinga istorija, gyvai iliustruodama pristatys skirtingus komiksų stilius bei pakvies pasitelkti burtus ir visiems kartu sukurti… netikėtą veikėją!
16.00 val. mokyklinio amžiaus vaikai bus kviečiami į 2 val. trukmės antigravitacinį eksperimentą – kūrybines scenarijaus ir lėlių dirbtuves „Kopūstgalvio cirkas“! Tai – atvira „Psilikono teatro“ vaizdo laboratorija, kur kiekvienas užsukęs gali atlikti akrobatikos ir kitus labai pavojingus cirko pratimus visiškai saugiai: treniruodami miniatiūrines silikono lėles, kurių atliekami cirko numeriai tampa matomi dideliame ekrane. „Kopūstgalvio cirko“ trupė nepavaldi gravitacijos dėsniams ir juda visai kitu principu, o trupės narių sėkmė priklauso nuo animatoriaus rankų miklumo. Kviečiame išbandyti jėgas!
Susitikti Teatro aikštėje gegužės 6 d. 18.00 val. kvies Klaipėdos lėlių teatro lauko reginys „Apie žuvis ir žmones“. Svajingas ir elegantiškas skrydis danguje, aukštyn ir žemyn, dangaus mėlį skrodžiantis, bet lengvas lyg plunksnos krytis, grakštus kaip žuvies uodegos vikstelėjimas vandenyno gelmėje. Unikalus, efemeriškas, kas akimirką kintantis didelių iš polietileno plėvelių pagamintų lėlių judėjimas vieniems primins sklendžiantį paukštį, kitiems – plaukiančią žuvį; vienus nukels į povandeninį pasaulį, kitus – į dangaus aukštybes, o gal – prie dangaus skliautais nardančių jūros gyventojų. Ir pakvies pamatyti gražų, ramų, galbūt kiek liūdną jų šokį. Gyvybė atėjo iš vandens, vadinasi, ir žmogus. Jeigu visą okeaną nuklojęs ir visa dusinantis plastikas palengva iš namų išstumia jo gyventojus, jeigu vietoj medūzų bangos skalauja celofaninius maišelius, o nykstančias ir išnykusias žuvų rūšis vandenynuose keičia plastikiniai indai, tai kas laukia žmogaus?
Šešias dienas truksiantis festivalis „Materia Magica“ – jau kitą savaitę Klaipėdoje. Apie gravitaciją skatinantis reflektuoti festivalis kviečia pamatyti, koks platus ir įvairus gali būti lėlių teatro kosmosas – lėlių teatras ne tik spektakliuose, bet ir performansuose bei edukacijose, ne tik scenoje, bet ir kine, ne tik teatruose, bet ir lauke! Daugiau informacijos – festivalio „Materia Magica“ interneto svetainėje www.materiamagica.lt ir feisbuko paskyroje Materia Magica / Lėlių teatro festivalis / Puppet Theatre Festival. Bilietus platina www.bilietai.lt.

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.
Meniu